Leden 2014

Podrobný deníček

20. ledna 2014 v 8:49 | Lusurichan |  Sebeřízení
jedním z nejdůležitějších způsobů jak převzít kontrolu nad svým životem je védst si podrobný deníček. Ano, někomu to může přijít trochu divné, či dokonce ulítlé, ale je to opravdu praktické. Mnohokrát se mi to vyplatilo. A pokud se snažíte zhubnout, není nic snažšího, než do deníčku zapisovat to, co sníte.

Nespornou výhodu má deníček u doktora, zvláště pro ženy, ale třeba i když potřebujete vědět, "kdy se to stalo", nebo od kdy se vám to děje. Má i moc dobrý psychologický efekt. Lidé trpící pocitem, že nic nezvládají, a že jsou k ničemu, mohou nahlédnout na uplynulé dny, aby zjistili, co všechno dokázali zvládnout.

Mě například moc pomáhá zapisovat si počet naspaných hodin, protože mě to pak nutí, abych psala co největší číslo, a tudíž šla co nejdříve spát. Také se hodí zaznamenávat pohybové aktivity, díky tomu si kontroluji pomocí aplikace endomondo, zdali dostatečně vydávám a tudíž, zdali mi nechybí pohyb.

Důležitým pomocníkem je i diář, který může a nemusí být součástí deníčku. Já mám obě tyto věci zvlášť pro větší přehlednost. A co vy, vedete si diář, či deníček?


Lolita spodnička

18. ledna 2014 v 12:33 | Lusurichan |  Lolita
Dnes jsem se konečně odhodlala a ušila si spodničku pod svou lolita červenou sukni. Spodnička není až tak moc puffová, ale vzhledem k mé postavě bych řekla, že je dostačující. V plánu je i pár sukní, květinových a ovocných, ale s jejich šitím čekám na snížení obvodu pasu. :-D
Co vy na ni?


jídelníček 18. 1. 2014

18. ledna 2014 v 12:25 | Lusurichan |  "Návrat k mému hubenému já!"
V rámci svého sebezlepšování jsem si začala psát jídelníčky večer dopředu. Má to své výhody. Nemusím řešit co si dát, prostě to vím předem. A díky naplánovaným svačinám se snažím zabránit žravosti.

Snídaně

Rohlík se sázeným vejcem a šunkou, kapka kečupu, Kakao a teplá voda.

Svačina

Jogurt s ovocem a jablko.

Oběd

Šťouchané brambory, maso na cibulce, salát.

Svačina

Banánový koktejl.

Večeře

Polévka s houstičkami.


Nový projekt: Cosplaye!

16. ledna 2014 v 21:14 | Lusurichan |  Můj všední život
Přesto, že mám dost práce, tak jsem rozjela svůj tolik vytoužený projekt: Začala jsem šít vlaství cosplaye k anime. Mám hotové první dva, ale bohužel nejsem schopná je nafotit. Šití mě dost baví, je to dobrá forma relaxale a zároveň je to realizace onoho úžasného světa, který se skrývá v našich přehrávačích. V brzké době cosplaye nafotím a pak můžete hodnotit. :-)
S pozdravem Lusurichan <3


Má cenu se snažit dál!

16. ledna 2014 v 20:19 | Luci |  Můj všední život
Člověk může mít někdy pocit, že už jeho kroky jsou zbytečné a cesty nenachází svého konce, ale záleží jen na tom, zda budete schopni jít dál, a popřípadě změnit způsob chůze. Jak to myslím? Je to vlastně jednoduchá zkušenost. V první zkoušce jsem obstála bez problému a na výbornou, ovšem i přes snahu a pýli se mi druhá nevydařila. Neměla jsem chuť se vůbec připravovat na třetí, proč bych měla, když stejně ty flákači dopadli lépe nežli já? Chvíli jsem se v oné opojné temnotě utápěla. Ovšem, díky bohu jsem narazila na něco, co se mě zeptalo: Chceš zůstat tam kde jsi teď, nebo se chceš dostat dál? Až ke hvězdám? Tehdá jsem sii chtě nechtě musela přiznat, že tohle není má konečná meta, tudíž se musím sebrat a bojovat dál, ať je to sebetěžší. A nakonec se vydařilo. Tedy ponaučení pro všechny? Pokud chceš někam dojet, musíš zažehnout motor!

Ps.: Buďme krásné!