Podrobný deníček

20. ledna 2014 v 8:49 | Lusurichan |  Sebeřízení
jedním z nejdůležitějších způsobů jak převzít kontrolu nad svým životem je védst si podrobný deníček. Ano, někomu to může přijít trochu divné, či dokonce ulítlé, ale je to opravdu praktické. Mnohokrát se mi to vyplatilo. A pokud se snažíte zhubnout, není nic snažšího, než do deníčku zapisovat to, co sníte.

Nespornou výhodu má deníček u doktora, zvláště pro ženy, ale třeba i když potřebujete vědět, "kdy se to stalo", nebo od kdy se vám to děje. Má i moc dobrý psychologický efekt. Lidé trpící pocitem, že nic nezvládají, a že jsou k ničemu, mohou nahlédnout na uplynulé dny, aby zjistili, co všechno dokázali zvládnout.

Mě například moc pomáhá zapisovat si počet naspaných hodin, protože mě to pak nutí, abych psala co největší číslo, a tudíž šla co nejdříve spát. Také se hodí zaznamenávat pohybové aktivity, díky tomu si kontroluji pomocí aplikace endomondo, zdali dostatečně vydávám a tudíž, zdali mi nechybí pohyb.

Důležitým pomocníkem je i diář, který může a nemusí být součástí deníčku. Já mám obě tyto věci zvlášť pro větší přehlednost. A co vy, vedete si diář, či deníček?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama