Říjen 2012

Rozhozený rytmus

30. října 2012 v 21:29 | Lux |  "Návrat k mému hubenému já!"
Jídlo samo o sobě nebylo dnes špatné, ale bylo bohužel ve špatných časových intervalech. Také jsem dnes začala s jógou, protože jsem zjistila že jsem opravdu moc zkrácená. Na to, že jsem dělala tak 4 cviky a asi 10 min, tak mě tělo bolí jak po maratonu. Mám vážně ochablá záda a ramena!
Na to se teď zaměřím, mimo jiné.

Jídelníček:
rohlík s vysočinou a korny s mlékem
oplatka a rohlík s nutelou
jablko
oplatka
kuře se sójovými boby s cibulkou
žlutý meloun

Pohyb:
10 min jóga

Nějak se mi to bortí

29. října 2012 v 19:06 | Lux |  "Návrat k mému hubenému já!"
Omlouvám se, ne vám, ale hlavně sama sobě.
Jednou jsem vybočila a už se nezvládám vrátit, ale já se seberu. Musím! Vím jak je ubohé psát sama sobě motivační článek, ale musím.
Prostě musím!
Víte, já nejsem slaboch, jsem silná žena, nebo spíš chci být, ale už to je začátek. Takže mi držte všechny palce, protože já to zvládnu!


Lidská Barbie

28. října 2012 v 16:48 | Lux |  Příběhy

Valeria Lukyanova

Co o této slečně říci? Snad jen že si splnila svůj sen. Nepodporuji to, ale ani neodsuzuji. Je každého věc, jak se svým životem naloží, a pokud je takto šťastná, nemám co bych vytkla.
Mohu však říct, že když jsem vyděla její první fotky, byla jsem si jistá že není živá. Postupně jsem se jimi probírala až jsem musela uznat holý fakt o této dívce. Je to opravdu skutečná mladá žena a je to Barbire!
Ještě nikdy jsem u nikoho neviděla takovou podobu jako u Valerie.
No pokochej te se sami.
Perfektní Helloween

27. října 2012 v 10:33 | Lux

Helloween

Není to sice typicky náš svátek, ale no a co? Jestli že se chcete bavit, dobře bavit, tak si uspořádejte svou vlastní párty s kostýmama a nechutným jídlem, pitím a zábavou.
Párty to nemusí být nijak velká, pozvěte jen pár přátel. Jako vstupenku dejte kostým a přichistejte zpoustu nechutného jídla a nezapomeňte na zábavu.
A tady je pár mých typů na dokonalou párty:

Občerstvení:
Nemusí být ani tak originální, jako děsivé, nechutné a směšné. Přímo úžasné nápady naleznete zde. Prakticky jaký koli dort se dá udělat přímo hororový, nebo sušenky, maso, jednohubky.... cokoli. Pití stačí jen obarvit potravinářským barvivem a přihodit nějakou tu potvůrku.

Výzdoba:


Kostým:
Kostým, maska, převlek je to nejdůležitější. Můžete jít za co jen chcete, ale nikdy, nikdy to nebude špatné. Na Helloween se nosí všechno. Stačí nakapat krev nebo přidělat temné šmouhy. A proto se nebojte a dejte si s kostýmem práci. Vše je povoleno, tak proč toho nevyužít?


Zábava:
Zábava nezná hranice, snad jen v podobě slušnosti a legálnosti a svědomí. (Tak dobře, má hranice. :-)) Nic co vymyslíte nebude špatně. Ale určitetě nesmíte zapomenout na soutěž o nejděsivější kostým! Osobně doporučuji i nějaký Helloweenský lekací film.
Přeji krásný Helloween!

3 zásady vnitřní hydratace

26. října 2012 v 19:15 | Lux |  "Návrat k mému hubenému já!"

3 zásady vnitřní hydratace

1. Kvalita
Pokud chceš vidět brzo výsledek svého snažení, měla bys dbát na to, co piješ. Proč? Protože né každá tekutina je k těmto účelům vhodná. Například slazené limonády způsobují spíše to, že máš větší a větší žízeň, která však cukrem v nich obsaženým není uhašena, ale naopak se ti ukládá v těle.
Asi nejlepší alternativou je čistá, nepelrivá voda, nebo neslazený čaj. K omilu může dojít v podobě minerálek. Minerálky je doporučováno pít jen vyjímečně, a to pro doplnění obsahujících látek.

2. Množství
Čisté neperlivé vody bys měla vypít minimálně 2litrovou flašku. Je vhodné toto množství doplnit ještě o neslazený čaj, třeba k snídani, nebo na stůl k práci. Není dobrý nápad celý den nepít a pak to rychle dohánět, protože s takovým množstvím vody si tělo moc efektivně neporadí. Lepší je pít po douškách, ale za to každou chvíli.

3. Zdroj
O tom, zda li je lepší pít vodu kupovanou v petlahvích, nebo si ji stáčet z kohoutku se vedou spory, ovšem je něco jiného voda na vesnici či maloměstě a ve městě či velko městě. Mám s tím osobní zkušennosti a proto doporučiji městským pít vodu z petlahve a vesnickým hrě ze studně či kohoutku.


26.10.2012- Mastná topinka

26. října 2012 v 18:06 | Lux |  "Návrat k mému hubenému já!"
Ahoj holky.
Jillian Michaels a její cvičení mi v mých posledních nabitých dnech dělý společnost. Vzhledem k mému třídenímu pobytu u přítele nebyl jídelníček nijak valný, ale na cvičení jsem nezapomněla, tak snad....
Jinak, dnes už jsem doma, takže zase začnu plně kontrolovat co jím.

Jídelníček
9,30- 3x topinky
10,30- topinka
14,30- uzené kuřecí stehno, brambory, tatarka
16,30- dýňový koláč
17,30- dýňový koláč, polévka z řepy a chlebové kostičky

Pohyb

24. a 25.10.2012 !Nenávrat!

25. října 2012 v 22:42 | Lux |  "Návrat k mému hubenému já!"

Normálně jsem cvičila i pila, ale svůj jídelníček raději zveřejňovat nebudu. |Spala jsem u přítele a to myly orgie. Jinak, abych si zlepšila sebevědomí, tak jsem se nechala profesionálně nafotit, tak když budete hodní, tak vám možná nějaké ukáži."Návrat k mému hubenému já!" 23.10.2012

24. října 2012 v 10:44 | Lux |  "Návrat k mému hubenému já!"

Ahoj spolubojovníci.
Dnes jsem měla těžký den. Hodně málo jsem se vyspala a bohužel den završila moc velkou večeří. Ovšem i tak jsem zaznamenala dva úspěchy. A to bylo cvičení, které mi přišlo opravdu těžké, a fakt, že přestože jsem šla spát v jednu ráno, tak od půl šesté, kdy byla večeře jsem nic nejedla. Takže když to schrnu, jídlo nebylo správné, ovšem útěchou mi je, že jsem cvičila a vyhla se svému nepříteli no.:1, přejídání v noci.

Jídelníček:
6,00- 2rohlíky s nutelou
9,00- hrst oříšků vlašských
10,45- rohlík s camembertem + jablko
11,00- jogurt muler mix
14,00- brambory s valíčkovou omeletou + tatarka
17,30- 3 rohlíky s nutelou

Pití:
čaj
2l vody
250ml šťávy

Pohyb:

Bodyrocking

22. října 2012 v 20:11 | Lux |  "Návrat k mému hubenému já!"
Asi před rokem jsem se dostala k velice zajímavému cvičení, ve kterém figurovala anglicky mluvící čaeška Zuzana. Poté, co však odešla jsem na něj zanevřela, a to byla chyba. Ano, mluvím o bodyrockingu.

Bodyrocking je zajímavý způsob posilování, formování, ale i kardia. Podle jeho pravidel stačí svičit 10 - 15 min deně a zdravě jíst. Je to ale velice fyzicky náročné.

Cvičení je kompletně na videcích a ani nemusíte rozumnět tomu co říkají, aby jste byli v obraze. Jinak koho zajímají konkrétní stránky: http://www.bodyrock.tv

Tady je malá ukázka:


Pokud někdo jako já lituje, že již ve videjích není Zuzana: http://www.youtube.com/user/ZuzkaLight?feature=watch

"Návrat k mému hubenému já!" 22.10.2012

22. října 2012 v 18:03 | Lux |  "Návrat k mému hubenému já!"

22. 10. 2012

Snídaně: 06,00
hroznové víno
korny s mlékem

Svačina1.: 08,45
Rohlík s medem
jablko

Svačina2.: 10,45
Toast
Twix

Svačina3.: 12,15
Bakenrols

Oběd: 14,15
brambory
houbová omáčka
vajíčko

Večeře: 17,20
Rohlík s nutelou
kapr
hroznové víno
mléko

Tekutiny:
2l vody
čaj
250 ml šťávy

Pohyb:

Dnes né zrovna zdravý Jídelníček dopoledne, ale měla jsem vskutku hlad, a když už jsem pro tu 2. svačinu šla, tak jsem to nezvládla.... :-(

Sport je pro hubnutí důležitý!

22. října 2012 v 17:52 | Lux |  "Návrat k mému hubenému já!"

Jo, víme to všichni a stejně se tomu snažíme NĚJAK vyhnout. Ošem stejně tak všichni víme, že to bez něj nejde. Je jedno co děláte, ale hlavně když je to vůbec něco. Ona i malá procházka je lepší než sedět před televizí s brambůrkama.

Já jsem dříve hrála zívodně tenis a každý večer navštěvovala různá cvičení pro ženy a hrála volejbal. Měla jsem někdy i dva tréninky deně. Přestože jsem jedla, a to tak že hodně, tak jsem měla postavu elice slušnou. Byla jsem sebevědomá a dost se líbila.

Pak však přišel zlom v podobě přechodu na střední a s tím spojené vysedávání nad učivem. Jeden sport odpadával za druhým a tak se najednou stalo, že kde se vzalo, tu se vzalo 20 kg navíc. No a teď se to musím těžce naučit znovu, znovu se naučit lásku ke sportu.

Na doporučení jedné z blogerek jsem si našla videa na youtube a začala se mučit. A proto, je jedno co, ale hlavně NĚCO dělejte!!!!!!!

Noční záchvatovité přejídání

21. října 2012 v 13:26 | Lux |  "Návrat k mému hubenému já!"

Díky nesčetnému vedení si záznamů, kolik a kdy jsem toho snědla, jsem zjistila verdikt. Můj problém je noční jídlo. Během dne jsemm schopná se stravovat velice zdravě a pravidelně. Dokonce i cvičit a chodit pěšky. Ovšem můj problém nastává po desáte hodině večerní.

Po této hodině jsem schopná nekontrolovatelně dojít až několikrát do kuchyně a snažení celého dne je tudíž zahozeno. Dá se to kontrolovat tím, že si půjdu prostě v deset lehnout, ale to pro mě jako pro studenta nepřipadá v úvahu. Ať už se učím, či doháním osobní čas volna, tak džíve než ve dvanáct stejně neulehnu.

Vím, že tento problém je již jen v hlavě. Necítím pocit hladu ani chutě jako takové. Prostě jen JDU jíst, abych JEDLA. Vždy, když dokážu noční jídlo omezit, začnu hubnout, ale nevydržím to déle jak týden. A proto toto je můj první ůjkol: "Boj proti nočnímu jídlu!"

Máte někdo také takový problém? Jak ho žešíte? Co mi doporučujete?

"Návrat k mému hubenému já!"

18. října 2012 v 20:08 | Lux |  "Návrat k mému hubenému já!"
Ahoj spolubojovnice!
Pokud jste se některé rozhodli, že se zapojíte do mého projektu, tak pokračujte ve čtení. Co si představuji? Chtěla bych, abychom se podporovali, a to zveřejňováním výsledků a postupů, psaním rad a typů a předevšív tím, že v tom žádná z nás nebude "sama". Kdo se chce zapojit, tak prosím ať pod tento článek napíše pouze číslo, které musí dolů, v kilogramech. U mě je to 20!

Dále, nebudu po vás chtít, aby jste své rady psali ke mě do komentářů, nebo mi je posílali, protože to by nikdo nechtěl, proto jsem vytvořilo jakési logo, které je na začátku článku. To si stáhněte, a dejte vždy na začátek článku, který by sem patřil. Následně mi prosím dejte odkaz na ten článek do komentářů a já jej pak uveřejním (ten odkaz) ve svém článku, aby všichni věděli, že článek existuje. Jednou za měsíc bychom si pak sdělili své úspěchy ve váhovém úbytku, změny ve stravování a v pohybu.

Pokud má ještě někdo nějaký nápad, sem s ním!

Mějte se krásně a pá. <3

Pro pána krále! 20 kg!

18. října 2012 v 19:29 | Lux |  Můj všední život
Při procházení knihovničky jsem narazila na takovoumalou věcičku podobnou knize. Ano, bylo to mé album ze základky. Je až neuvěřitlé, že za nějakých 5 let jsem přibrala 20 kg! To je jako kdybych byla v přechodu!!! Musím se přiznat, že jsem uplně zapomněla, že jsem někdy byla hubená, ano, vážně byla, a já na to zapomněla!

Celou dobu na střední jsem měla pocit, že jsem prostě tlustá odjaktěživa, od přírody, ale ejhle! Právě dnes jsem zjistila, že to tak není. Musím s tím něco dělat, ale co, toť otázka!

Pokud má někdo nějaké rady tak sem s nimi.

Kvůli tomuto zjištění bude otevřena rubrika "Návrat k mému hubenému já!", tak doufám že se taktéž zapojíte.

Scháním slečny, které se do toho hubnutí pustí se mnou. Pokuď se nějaké takové najdou, tak mě kontaktujte a naše spolupráce může začít!!

Páteční květiny- nádherný rituál

5. října 2012 v 22:17 | Lux |  Můj všední život

S přítelem jsme zavedli (tedy spíše on), takovou naší malou tradici, že mi přinese každý pátek květinu. On tomu říká plevel, já květina :-D. Začínalo to jedním kvítkem do vlasů, kyticemi šeříků, poté zlatého deště, kočiček, měsíšků..... a co to bylo dnes? Nevím, nějaké květinky podobné luční kopretině. Jsou nádherné! Miluji tento zvyk. Je to něco úžasného, romantického a pozorného.

A víte co? nemusí být váš přítel takový romantik, protože ikdyby byl tak ho to ani nenapadne, ale můžete jej jemně popostrčit. "Miláčku, nemohl bys mi z tvé cesty přinést nějakou luční kytičku která tě po cestě potká?" Muži jsou velice vnímaví a chtějí nám ukázat jak nás milují, ale ať se snaží sebevíc, nemohou vědět, po čem toužíme právě my a právě teď, a proto nevidím nic špatného na tom, když mu to jemně naznačíte. Budete pak oba spokojenější, a vaše láska může jen skvétat.

Podobné pravidlo platí i pro muže, ovšem, ti s tím nemají takový problém si říct o to, co chtějí. Nebo alespoň ten můj ne :-D.

Podzimní zlatění- outfit

5. října 2012 v 17:13 | Lux |  Krása a móda
Máme tu podzim a to si žádá odstíny v barvách listí. Mě osobně se tyto barvi moc líbí. Přijdou mi teplé a něžné. Kožíšek je mooc krásný!


Neformálně elegantní? - Ano!

4. října 2012 v 18:38 | Lux |  Krása a móda
Ano, vytvořila jsem koláž přímo dle mého gusta. Ještě na ty konkrétnbí věci mít peníze. Ovšem ta pravá žena si za jednotlivé věci dosadí něco ze svého vlastního behatství. Tak se inspirujte!


Noční hraní- retro drdol a-lá já

1. října 2012 v 23:44 | Lux |  Můj všední život
Našla jsem fotokabel a tudíž mohu fotkovat :-D

No a tak tu máte výsledek fotkování. Myslela jsem, že ještě udělam tutoriál na to oční duhové líčená, ale nakonec jsem od toho upustila, protože potřebuji nějakého pomocníka na focení. Mapovat totiž při líčení každý krok je nemožné. Ale nebojte, již brzy to bude. Přítel mi přislíbil pomoc, takže to budete mít od profesionála :-D.


Focení s dravcem a plán

1. října 2012 v 22:36 | Lux |  Můj všední život
V sobotu jsem měla tu možnost vyfotit se s dravcem na ruce. Bylo to nádherný! Byla to mladá samička výra ušatého, Pusinka. Měla tak neuvěřitelně měkká peříčka! Ovšem jsem lenoch a dosud jsem ty fotky nenatáhla do počítače, protože nemohu najít kabel, takže budou asi se spožděním. Za což se velice omlouvám. Tady je alespoň jedna, co fotil přítel.


Také jsem si naplánovala několik článků a mezi nimi taky jeden s názvem : Co nového za měsíc září. To je vskutku těžký článek na zpracování. Moc moc fotek a popisků. No jo no, jsem lenoch!

Jo a jen tak mimochodem. Škola je hnus.