Říjen 2011

Dvanáctileté učitelské ponožky XD

31. října 2011 v 22:54 | Lus |  Téma týdne
První, co mě napadlo, když jsem si toto téma přečetla, byly ponožky. Vzpomněla jsem si na mamčo, když chce prát prádlo. Třídí v prádelně špinavé oblečení a každou chvíli zavolá nějakého člena naší rodinky, aby si ony ponožky šel obrátit, jinak že je nevypere. Přijde mi to vtipné, proč je prostě neobrátí? Pravda, já bych to taky neudělala :-D.

Druhá věc, která mě napadla, byl náš pokřivený svět. Proč dělají lidé to, co dělají? Proč se stresují? Kouří? Pijí? Kdy se to stalo, že začali kouřit trávu osmiletí chlapci? Určitě to zkoušeli vždy, každé dítě je zvědavé, ale přidusili se a už to nezkoušeli, ale dnes kouří tato dítka tak zkušeně.......

Kdy začali zase rodit dvanáctileté matky? Ano, je pravda, že byly doby, kdy to bylo úplně normální, ale v dnešní vyspělé společnosti? Vždyť ty slečny si ani neumí sami učesat vlasy! A udivuje mě, že vůbec někdo o sex s nimi stojí, ale že se vůbec divím........

Třetí má myšlenka padla na hlavu mladých kantorů. Přijde mi, že mladí učitelé buďto neumí učit, nebo neumí látku. Odkdy učí žáci učitele? Stalo se to již tolikrát.. Zajímavé je, že se vám to nikdy nepovede u starých učitelů, u "staré školy"!!! Jak to, že oni vždy vědí o čem mluví? A pokud ne, tak to narovinu přiznají, a dopříště přinesou téma nastudované, to mladý kantor vám klidně bude lhát....

"Babka jabka neměla, a černé oči nejdou spát. Jestlipak to dokážete všechno rozmotat?"

Zevrubné základy pro Feng-šuej pro praktický život

28. října 2011 v 17:15 | Lus |  Jiná kultura
Feng-šuej je nauka o toku energií, či (jinová a jangová), o rovnováze, klidu, zdraví, ale především o tom, jak rovnováhy osáhnout za pomoci našeho okolí.

Celý systém feng-šuej je velice složitý a pro běžný život nepoužitelný v celkovém měřítku, ale stejně úžasných výsledků se dá docílit i přizpůsobením si celého umění pro dnešní život. Chápu, že pro někoho je velice těžké tomuto učení důvěřovat, protože śe navenek tváří jako kouzla, která již odnepaměti nemáme rádi, ale vše má své rozumné vysvětlení. Když přijdeme do nádherně, čistě upravené a dobře rozvržené místnosti (domu, bytu), po náročném a stresující práci, a první, co ucítíme bude příjemná vůně a atmosféra domova, uvidíme uklizené útulné prostory, či jemnou hudbu, bude to na nás působyt příjemným, uklidńujícím dojmem.

1) Prvním, a zároveň pro naši aplikaci tím nejduležitějším pravidlem je: neschromažďovat CETKY!
- Mnoho lidí schromažďuje zpoustu věcí, které ani nepotřebuje ke svému všednímu životu. Schovávají si zbytečné věci, množství oblečení, které se jim nelíbí a které nenosí, porcelán, který přenáší z místa na místo, protože ho nesnáší, staré knihy, které nikdy číst nebudou a ještě by za ně mohli mít v antikvariátu peníze.
- Vyčleňte si proto jednou za čas část dne, kdy se vrhnete na úklid, proberete věci, nepotřebné odnesete někomu, kdo o ně bude mít zájem, prodáte a nebo vyhodíte.

2) Tok energie v místnosti by měl mít lehké křivky, žádné ostré překážky.
- V praxi to vypadá asi tak, žebychom měli mít nábytek rozestavěný tak, aby kolem něho bylo dost prostoru, minimálně tolik, abychom bez potíží prošli.
- Velice důležité je, aby v okolí všech dveří bylo dost místa. Měly by se dát plně otvírat.

3) Obnovíme dobrou energii (jang) tak, že čas od času uděláme pořádný průvan v celém domě.

4) Květiny jsou nádherným zdrojem jangové energei, ale jakmile začnou vadnout, vychází z nich energie jinová, a ta je špatná, proto je raději vyhoďte hned, jak začnou vadnout.

5) Pracovní prostory by měli být vždy čisté a upravené, na stolech by se neměli schromažďovat papíry, motyvační předměty a hromady psacích pomůcek. Když už musejí nejaké papíry na stole být, tak nejlépe na levé straně stolu, aby mohli vyzařovat dobrou dračí energii.

6) Spánek je velice důležitý, a pro dobrý spánek je třeba dodržovat několik snadných pravidel.
- Pokud to jde, tak by v místnosti kde spíme neměl být pracovní stůl, ani jiné pracovní plochy.
- Postel by se měla používat JEN ke spaní, ne ke sledování televize, jezení a pod.
- Ložnice by měla být čistá, voňavá, v příjemně laděných tónech.

7) Sluneční energie je lék na dobrou náladu, jak jistě všichni víte. Proto když ráno odcházíte z domu, vytáhněte všechny žaluzie v oknech, ať se vám místnost touto energií, něž přijdete domů, pěkně nasákne.

Štěstí

27. října 2011 v 11:13 | Lus |  Duše


* Dělej si radost každý den, protože to za tebe nikdo neudělá a jednou by mohlo být pozdě! *


špinavá povolání

24. října 2011 v 21:52 | Lus |  Duše
Jsou tím myšlena povolání typu technické služby, uklizečky, rybáři, údržbáři a podobně.
Jsou již předem odsouzená.
"Jsi uklizečka? Jsi póvl!"

Proč? Proč jsou tito lidé hned odsouzeni? Nemakači to přeci nejsou, vždyť pracují a někdo tu práci přec dělat musí!! Je to práce jako každá jiná.
Tím neříkám, že bych jí chtěla dělat, nechtěla!

Ale....., každý člověk má své místo, na které se "vypracuje". Někdo se dostane výš, někdo níž.

Z vlastní zkušenosti vím, že třeba maminky obávající se o své děti jdou dělat uklizečku do školky či školy, aby jim byli na blízku, nebo otec školníka.
A zase lidé s nízkým vzděláním, či postižením, jdou na technické služby. Je to pro ně možnost výdělku a rovného začlenění do společnosti, dle našich úřadů, ale dle lidí ne. Jen minimum lidí se s nimi zastaví a pozdraví je, nebo na ně alespoň neshlíží z patra. Bohužel jsou i takové typiy lidí, kteří na ně NEPRÁVEM, alespoň většinou, pokřikují, nadávají jim a znepříjemňují jejich práci.

Vždyť dělají práci, kterou nechcete dělat vy, tak proč se vztekáte?

Já to prostě nechápu!!!

16. října 2011 v 21:26 | Lus |  Duše


***

Rozhodla jsem se, že chci "všechno",

ba dokonce mnohem víc,

a to "všechno" si taky vezmu!! !

***

kytka?

13. října 2011 v 23:58 | Drahouš |  Drahouš fotí <3


Salem nevymřel- 6

10. října 2011 v 21:11 | Fire |  Salem nevymřel
Melisa:


Fotí...

9. října 2011 v 0:00 | Drahouš |  Drahouš fotí <3

Salem nevymřel- 5

7. října 2011 v 21:52 | Fire |  Salem nevymřel
Zoe:

Láska na první pohled

7. října 2011 v 21:35 | Lus |  Krása a móda
LV! Miluji ho, sice od něj nic nevlastnim, ale to se v budoucnu zajisté změní. Nemám ráda takové ty dvanáctky, patnáctky, které se promenádují s věcma od LV, přestože je všem jasné, že jsou to padělky.... No nic, nebudu tu lamentovat.