Září 2011

Na všechno jsme sami!

30. září 2011 v 20:46 | Lus |  Duše
Všichni vám říkají, jak se máte "nádherné", a na důkaz vám ukazují děsivé příběhy z okolí, ale vážně jsou tak hloupí a myslí si, že neviditelné věci bolí míň? Přijde mi to tak stupidní.

Bohužel bude asi pravda, že jediný člověk, kterého opravdu znáte a na který ho se můžete spolehnout a věřit mu jste vy sami, a to ani sobě 100%. Je to smutné, ale uvědomit si to nám asi spíš ublíží, než kdybychom žili v naivitě, nevědomosti a spoléhali na druhé.

"Co je mi po tom, co je mi po všem!"
(Petr Bezruč)

No, a pak jsou tu lidé, které potkáte ráno, a oni vám vzteky div nesežerou hlavu a odpoledne jsou jak beránek. Je to smutné, a o to víc, že na sebe takto upoutávají pozornost, protože jinak jim ji nikdo nevěnuje, ale mohou si za to většinou sami, protože dělají něco, co se na nich jiným nelíbí. Jiní vás pro změnu pomlouvají a po nějaké době je to už přestane bavit skrývat!!

Je lež, že to jediné, co vám nikdo nevezme je sen, protože to tak není, když bude někdo jen trochu chtít, dokáže vás o něj připravit, aniž byste si to uvědomili!!! No, a pak přijde ta chvíle, kdy si to uvědomíte vy, a je na čase, abyste to zatrhli a již víc je do své hlavy nepustili. Nemam moc snů, vlastně jen jeden, ale k němu vede asi milion stanovišť, které je nutno projít. No, a pak jsem zjistila, že se motám u pár stanovišť na samém začátku cesty, protože mě vždycky někdo skopne zpět, aniž bych si to vůbec uvědomila!!!! Už ne!!!

Pak přijde část, kdy hledáte řešení a zjistíte, že už zbývá jen jedno, nebo dvě, ale obě jsou radikální, a pro některé lidi kruté, ale vy prostě cítíte, že musíte, a pak si uvědomíte, že je tu možná někdo, kdo se vás zastane.

"Kdo chce hýbat světem, musí pohnout nejprve Sám sebou."
(Sokrates)

Vlkům na stopě..

30. září 2011 v 7:02 | Drahouš |  Drahouš fotí <3Jinčov

26. září 2011 v 22:13 | Drahouš |  Drahouš fotí <3
Sobotní výlet na Jinčov.Salem nevymřel- 4

26. září 2011 v 21:17 | Fire |  Salem nevymřel
Melisa:

Salem nevymřel- 3

22. září 2011 v 16:50 | Fire |  Salem nevymřel
Melisa:

Salem nevymřel- 2

20. září 2011 v 16:34 | Fire |  Salem nevymřel
Karin:


Mé božstvo <3

19. září 2011 v 22:49 | Drahouš |  Drahouš fotí <3
Ich liebe dich so sehr <3


Salem nevymřel- 1

19. září 2011 v 21:14 | Fire |  Salem nevymřel
Melisa:


The Unforgiven

18. září 2011 v 14:38 | Lus |  Hudba
Co k tomu dodat...
Jednoduchá, sobecká, zamyšlená... otázka?

18. září 2011 v 14:35 | Lus |  Duše
Nesmím, nikdy nesmím dovolit, abych byla tak primitivně jednoduchá, sobecká …………….. Jenže, taky je tu možnost, že to bude ještě horší. Nejdůležitější je: Nikdy tomu dobrovolně nepodlehnout!!!
>Tak to je má dnešní hluboká myšlenka<

Mám tu pár otázek, nebudu se k nim moc vyjadřovat, jen je položím:
Co jsou sny?
Kde končí sen a začíná realita?
Proč neznáme svou cenu?
Proč nebojujeme za to, co chceme?
Kdo si dokáže odpovědět na existenční otázky?
Co od života očekáváme?
Co nám přináší naše pasivita?
.
.
.
.

Mnozí z nás si stěžují, že o nich rodiče nic nevědí, ale co víme my o nich? Každý člověk, do jednoho, je sobecký. Všichni jsme sobci! Je pravda, že někteří lidé jsou tak hodní, a pro spravedlnost a pomoc by se rozkrájeli, ale pořád, přestože si to nepřiznají, budou mít na prvním místě sebe. A to je jen dobře!!
Když nebudeme myslet na sebe v prvé řadě my, nikdo jiný to za nás neudělá. Jen, proč se tím dnešní, moderní společnost stále tak sveřepě tají?

(Ne)užitečný den...

17. září 2011 v 19:13 | Lus |  Můj všední život
Sobota, kdo by ji nechtěl. Vstávala jsem až na dvanáctou a jediné co jsem při svém zdravotním stavu zvládla, bylo uvařit tresku na čínské zelenině a rýži. Vyčerpalo mě to tak dokonale, že jsem se musela zase odebrat pod peřinu do křesla.
Ale i nemoc má své výhody. Díky tomu, že mě omezuje fyzicky, mi dává prostor pro vlastní psychiku. Je vzrušující pokoušet se rekapitulovat vlastní život, ujasňovat si, co vlastně chci se svým nynějším já, co dělat, a co nedělat.
Přemýšlela jsem nad tím, zda umím říct "NE", a zda když jej vyslovím, je respektováno. Asi jak kdy, někdy bych ho ale mohla říkat častěji. Proč bych měla dělat něco, co nechci, když mám na výběr? Těžko říct.
Dospěla jsem také k tomu, že bych mohla dodělat několik rozdělaných věcí, na které se spíš jen práší. Taky by mi to neublížilo.
Někdo by si mohl myslet, že je dnešek pro mě zbytečným dnem, když jsem nevystrčila paty z pokoje, ale on není………………
Ps.: jsem strašně ráda, že je můj vztah s tátou zase v dokonalé rovnováze, miluji ho.

Salem nevymřel- prolog

17. září 2011 v 16:51 | Fire |  Salem nevymřel
Jsem normální dívka, co má trochu ohnivější povahu a nedá se lehce zkrotit. Jsem jediná z naší party, která neměla kluka. Žádný na mě nemá nervy. Umím milovat, ale nespoutanost je pro mě též důležitá. Matka je též sama a úplně ze stejného důvodu. Otec nevydržel její temperament, který jsem po ní zdědila. Je to prokletí naší rodiny.

Zapoměla jsem se představit. Jsem Melisa Sheldon a moje rodina žila v Salemu za dob procesu a i se ho zůčasnili. Mé dávné příbuzné zkončili na hranici stejně jako předkyně dvou mích kamarádek, Zoe a Karin. Kamarádíme se již od jeslí a celkově se naše rodiny již dlouho spolu znají. My jsme, ale vyjímečné. Narodili jsme se ve stejném dnu.

Já toužím být vojákem a již nyní při škole chodím na výcvik. Karin zes touží po tom být redaktorkou a Zoe právničkou. Každá jsme jiná, ale skvěle se doplňujeme. Občas se poškorpíme,ale to je v každém kamarádství. My jsme vlastně skoro sestry, my se vlastně považujeme za sestry. Ve škole jsme jen spolu a s ostatníma se moc nebavíme.

Tak už víte něco o našich osobnostech,ale nevíte jak vypadáme, ale musím vás zklamat i vylekat, protože nás teď míním popsat. Já sama mám svalnatější, ale sportovní postavu. Dlouhé rudohnědé vlasy nosím skoro neustále v drdolu a na svět hledím tmavě hnědáma očima. Zoe je drobounká křehká dívenka, ale odvahy má za deset chlapů. Rezavé vlasy jí přitáhnou pozornost okolí jako její světlouce modré oči s jiskřičkama odhodlání. Karin je míchaninou nás obou. Má sportovní postavu, ale ne svaly a každého očaruje svými smaragdovými kukadly.

Zoe i Karin mají kluky a jsou to scela náhodou dvojčata. Jsou to kluci ode mne ze cvičiště, tak se holek nezbavím ani tam, ale nevadí mi to. Mám je moc ráda a položila bych za ně život. Často se za ně i peru ve škole a díky tomu jsem dosti známá v ředitelně, ale nevadí mi to. Máma je na to zviklá a ani mě za to nekárá.

S autoritama mám vlastně problémi už od školky. Nikoho neposlouchám, teda krom mamky a "tet", respektivě matek mích kámošek.Ty jediné mě dokážou jaksi zkrotit. Jsem také jediná, která nemá tátu i kluka. Už jsem si, ale zvykla dělat křena. Už i vím kdy se vypařit bez toho aby mě na to museli upozornit.

Po večerech teda vymetám bary a užívám si života zatímco si kamarádky užívají se svými kluky. Nejsem, ale zase taková, že bych s každým vlezla do postele. Mám jisté hranice a samota mi zatím dokonale vyhovuje. K nikomu nejsem připoutaná a nemusím se tedy omezovat. Holky sice nejsou omezované, ale už netráví tolik času volností a mejdany. Jsou radši s klukama a nejlépe každý pár samostatně.

Díky tomu jsem si i nabrala hodiny na cvičišti. Chodím tam hned po škole a trávím tam čas skoro až do noci. Nikolas, můj dozor a instruktor, mě obdivuje. Viděl takové zapálení, ale nikdy ne u dívky. Je se mnou rád a já s ním taky ráda trávím čas, protože je s ním sranda a chápe mě, že nechci být se zamilovanými párečky. Je totiž taky sám.

Tak teď nás už znáte a je jen na vás zda s námi chcete prožívat naše životy. Cítím, že vzrušení i akce nebudou chybět.

Nothing's alright

16. září 2011 v 23:15 | Lus |  DušeNothing's alright
Nothing is fine
I'm running and I'm crying
I'm crying now

I can't go on living this way


Zoo- fotky 2

16. září 2011 v 21:39 | Drahouš |  Drahouš fotí <3
Zoo park Praha
ON to věděl..

16. září 2011 v 15:14 | Saint-Exupéry |  Duše> správně vidíme jen srdcem, co je důležité, je očím neviditelné <
(Malý princ)
Jak dělá dikobraz?

15. září 2011 v 21:51 | Lus |  Můj všední život
Uf, povinná školní návštěva Zoo parku je za náma. Bylo to příjemně ztrávené odpoledne s drahoušem, jen jeden háček to mnělo.... mou angínu!!
Procházeli jsme jednotlivá stanoviště a drahouš samozřejmě fotil (http://lusurichan.blog.cz/1109/zoo-fotky). Podařilo se nám stihnout i krmení lachtanů, což je vážně zážitek!!!! Doporučuji!
Nejprve jsme si ale dali palačinku s ovocem. Dělaj tam opravdu dobré!!! Jen jsme se oblizovali.
K prvnímu měsíci jsem od miláčka dostala stříbrné srdíčko, které se rozlomilo na dva nádherné přívěšky! Je to milé, když máme každej jednu půlku. On je to nejlepší, co mě kdy potkalo!!!

Udělali jsme si příjemné odpoledne. Upřímně si promluvili o všem, co nás tížilo. Vymysleli jsme si jakousi hru, že jeden mluvil asi 20 minut a řikal vše, co mu padlo na mysl a co cítil. Bylo velice zajímavé, co všechno se tak dá zjistit!!!!!

Nechápu, jak mohou být někteří lidé tak lhostejní k ostatním, kteří potřebují pomoc, a tím víc, když jsou to jejich přátelé!!! Fakt nesnášim lidi, kteří pomoc druhých hojně využívaj, ale nejsou ochotni ji poskytnout nazpátek!!!!!! Výžně by zasloužili, aby se na ně všichni ostatní také vykašlali!!!!!


Zoo- fotky

15. září 2011 v 21:47 | Drahouš |  Drahouš fotí <3
Tak tady je, krasavec!


Léky, nebo ne?

15. září 2011 v 20:07 | Lus |  Můj všední život
Už je to tady, mám první letošní angínu!!
Všichni do mě cpou horem dolem nějakou chemii, tak mě napadá, jestli je to vůbec dobře. S ňečím tak banálním jako je bolení v krku by si přece mělo tělo dokázat samo poradit!!!

Již nesčetněkrá nám vědci i lékaři dokázali, že přílišné užívání antibiotik snižuje jejich účinek, a pravděpodobně to tak bude i u jiných léků!!! Tak proč nám je předepisují na každé zakašlání? Nejspíš proto, že když tak neučiní, budem si myslet, že něco zanedbávají.

Stejnou "rozepři" jsem dnes měla s drahým já. Nacpal do mě nějaký pantenol a ještě chtěl nějaký sprej, sice byl přírodní, ale i tak jsem si ho nevzala. Už ten pantenol mi stačil!! Nemyslím si zkrátka, že by bylo třeba se dopovat prášky. Nasadila bych je až po třech dnech, kdyby se stav nelepšil.

Nevím, zda je dobré vypadnout ze školy na začátku čtvrtletí, ale furt lepší než čekat, až se vše opravdu rozjede, přestože my makáme od 2.září!!!

Takže léky nebo ne???

Ledzim

15. září 2011 v 14:47 | Drahouš |  Drahouš fotí <3
Mohu odpřísáhnout, že tato fotka neni stará ani týden! Taky se už tak těšíte na podzim? Barevné listí stromů, červánky, ve větru se honící papíroví draci...... Hmm, už aby to bylo ;-).


Nivea účesy

15. září 2011 v 11:15 | Lus |  Krása a móda