Výstřední gardedáma

8. srpna 2011 v 0:42 | Lus |  Knihy
Výstřední gardedáma
Autor: Paula Marshallová
Překlad: Kazimíra Budínská
Edice: Záhady opatství Steepwood
Druh: historická romance
Nakladatelství: Harlequin 2003


Athena Filmerová, chudá dívka žijící ve vesničce nedaleko Steepwoodu, dostala neočekávanou možnost, pobýt během společentské sezóny v Londýně jako společnice své přítelkyně Emmy Tenisonové. Nabídku s radostí přijala, a rozhodla se, že si zde najde muže, který bude mít peníze a titul. Její matka s ní žila osamoceně, sotva vycházely s prostředky. Athena byla nemanželské dítě, ale všem se svou matkou tvrdila, že její otec zemřel, a její matka je tudíž vdovou.

Athena odjela s Tenisonovými do Londýna. Společenská sezona započala, a protože si byla pani Tenisonová vědoma Atheniny božské krásy, nutila jí na večírky a plesy chodit v příšerně staromódních šatech, a s ohromným čepcem. Pan Tenison, který měl Athenu rád se snažil svou ženu odměkčit, ale protože i Athena měla pana Tenisona ráda, tak ho ujistila, že to nevadí, a ať se se svou ženou nepře.

Na jednom z plesů se Athena a Tenisonovi seznámili s bratranci Nacholasem Cameronem ze Strathdene Castle v Sutherlandu a Adrianem Drumondem, lordem Kinlochem z Argyllu. Když byli všichni představeni, Athena trefně poznamenala panu Tenisonovi, že jsou jako den a noc. Adrian chtěl tancovat s Emmou, ale té bylo nervozitou z jeho krásy a přítomnosti tolik nevolno, že uprchla ze sálu a její matka také. Pan Tenison měl Athenu opravdu v oblibě a chtěl využít nepřítomnosti své ženy, aby si mohla Athena také zatancovat, proto ji uvrhl do náruče mladého lorda Kinlocha.

Adrian musel uznat, že na mladé společnici něco je, a co teprve, když jí z hlavy spadl ohromný čepec, a odhalil její krásu úplně? Adrian se nechal mldou společnicí natolik okouzlit, že se začal na oko dvořit slečně Emmě, aby měl důvod, navštěvovat Tenisonovy v jejich Londýnském sídle. Nick si toho hned všiml. Nelíbyla se mu Athenina vypočítavost najít si bohatého ženicha, proto na ni byl již od počátku jejich známosti hrubý, vyčítavý a nepříjemný.

Jak Athena, tak Nick i pan Tenison měli rádi knihy, společenské události a celkově se zajímali o vědy a umění jako takové. Vždy si měli co povídat, a právě při techto příležitostech byla Nickovy odhalena Athenina neuvěřitelná bystrost, chytrost a vtip. I Athena uznala, že je Nick velice vzdělaný a bystrý, ale mimo tyto debaty s panem Tenisonem k sobě chovali vzájemnou nenávist, ale i obdiv.

Adrian es již do mladé společnice zamiloval, a i mnoho jiných mužů uchvátila tato vesnická neznámá kráska. Například vévoda Inglishman se o ni začal více zajímat, ale pak si všiml její podobnosti se ženou, kteroiu dříve miloval.

Konečně se zplnil Atheně sen a Adrian ji požádal o ruku. Nechala si však týden na rozmyšlenou, přestože to bylo to, proč sem přijela, byla by zaopatřena ona i její matka. Lord kinloch si to nemohl nechat jen pro sebe, tak se svěřil Nickovi. Toho to velice zasáhlo, a rozhodl se odcestovat na venkov za svou sestrou, protože si byl vědom, že slečně Atheně neustále jen skládal výčitky, tak měl vlastní výčitky svědomí. Nevěřil té záhadné ženě, ale choval k ní jisté city. Proto ještě než odjel na ni najal detektiva, který měl zjistit vše o jejím původu, tak se Nick dozvěděl, že je dítětem beze jména, nemanželská.

Atheně přišel dopis z jisté právnické firmy ať se dostaví do jejich sídla v naléhavé věci. Athéna se tedy dostavila, a zjidtila od vévody Inglishmana, že je jeho dcera, a že on a jí matka byly od sebe násilím odtrženi svými rodinami, a že nakonec se její matky zřekla i její vlastní rodina. Vše co chtěl, bylo získat Athénino požehnání setkat se se svou dávnou láskou, její matkou. Athéna mu jej zajisté dala, a když si vyslechla celé jeho povídání o nešťastném manželství z rozumu, rozhodla se, že lorda Kinlocha musí odmítnout. Co by si povídali, když on je tak prostý, a ona se zajímá o vědu a umění?

Nick už se nedověděl, že lord Kinloch byl Athénou odmítnut, protože tou dobou už byl na venkově u své sestry. Velice se zde trápil, a jeho sestra mu poradila, ať na Athenu buťto zapomene, nebo ať ji získá. Nick si byl vědom toho, jak hrubě se k Athéně od začátku choval, ale i přesto se vráti do Londýna rozhodnut, že jí vyjeví své city.

V londýně se nejprve setkal s Adrianem, který mu oznámil, že se bude ženit. To Nicka zaskočilo. Byl si téměř jist svím návratem, a teď měl zjistit, že vlastně přijel pozdě? Kinloch mu však vysvětůlil, že si nebere Athenu, nýbrž slečnu Emmu. Mladý Cameron se rozjel do domu tonisonových, kde mu pan Tonison jež se dovtípil důvodu jeho návštěvy oznámil, že Athéna byla jeho ženou propuštěna, a vrátila se domů. Nick se rozjel za ní.

Když dorazil do Steepwoodu, a ubytoval se v místním hostinci, vdal se směrem k Athénině vesničce. Po cestě potkal kočár vévody Inglashmana, a rozčílil se, že o Athénu již podruhé přišel, ale nakonec se rozhodl, že přecejen bude rozumný a s Athénou si nejprve promluví, až teprve pak bude dělat unáhlené závěry, protože přece mohla stejně jako Adriana odmítnout i vévodu Inglishmana.

Athena nechtěla s mladým Cameronem, jehož návštěva ji překvapila i vyděsila zároveň, zůstat doma, a tak se vydali na procházku. Nick se opět neovlád a vyjel na ni, že přijímá přízeň vévody Inglishmana. Athéna se mu vysmála, a řekla mu, že vévoda Inglishman je návštěva její matky, a zároveň jají otec. Jakmie mu to pověděla, otočila se a utekla do lesa. Nick si uvědomil, jak jí celou dobu křivdil a rozběhl se za ní. Brzy ji dohonil, a vysypal ze sebe své láskyplné přiznání. Domu se vrátili ruku v ruce, aby oznámili Athénině matce že se budou brát a na oplátku ona jim prozradila, že se provdá též za svou dávnou lásku, a Athénina otce, vévodu Inglishmana.

Athena: Milá bystrá, velice chytrá a překrásná dívka.
Emma: Plachá slečna bojícíse cizí společnosti, ovšem nesoucí rysy své vůdčí matky.
Adrian: poněkud pomalejší, ale milý mladý lord.
Nick: ohromně chytrá muž, který se v životě již mnohokrát zklamal v ženách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama