Tajemství

2. srpna 2011 v 13:41 | Lus |  Duše
Je zprávné mít, nebo nemít tajemství? Co to vlastně tajemství je?

Každý má něco, co neřekne nikomu, protože nechce, nemůže, je vázán slibem mlčenlivosti, stydí se..... Důvodů je zpousta.
Možná by bylo o mnoho jednoduší vycházet se svým okolím, kdybychom NIKDO neměli tajemství, ale na druhou stranu, nepřidělalo by nám to starosti a trápení?

Jedna věc bude asi to, že každý máme jiný náhled na určité věci. Někomu přijde zprávné, že matka od rodiny studuje vejšku a buduje si v pozdějším stádiu života kariéru, a někdo o ní automaticky řekne, že je to špatá matka. Pro někoho jsou koníčky a kroužky na střední přítěž a utíkání od školy a studia, a pro něko rozvoj intelektu a odpočinek.

Ano, proto máme tajemství, protože naši sousedé, přátelé, známí a učitelé, mají jiný pohled na zprávné a nezprávné věci, a to co mi považujem za dobrou věc, oni odsoudí i s námi.

Jsme jako lidstvo, národy, menčiny tak předvídatelní, a zároveň tak individuální!

Tajemní lídé, jsou pro mě přitažliví, protože mě zajímá, co schovávají, a baví mě se k tomu dostávat. Pomalu otevírat jejich zamčené dveře a nechat se zvát dovnitř. na druhou stranu však nesnáším, když mi má uzavřená kamarádka nic neřekne, vše je pro ni příliš osobní a já tak o ni vlastně nic nevím. Všechny bolesti si prožije sama a já ji nemohu pomoct, protože ani nevim, co, a že ji něco trápí.

Takže mít či nemít tajemství?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikki Nikki | 2. srpna 2011 v 17:33 | Reagovat

když je to tajemství tak by ho neměl vědět nikdo kdo by ho poslal dál...:D

2 Carolina Carolina | Web | 3. srpna 2011 v 11:02 | Reagovat

Mít :D

A děkuju za koment :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama