reálie z Japonska

3. srpna 2011 v 23:54 | Lus |  Jiná kultura
Konečně jsem se odhodlala, a překonala svou lenost. Již dlouho si říkám, že musím všem říct, co jsem zjistila, když jsem pátrala, proč jsou japonky jedny z nejkrásnějších žen světa. Když to takto vydím sepsané, přijde mi to strašně jednoduché a logické, tak schválně, co na to řeknete vy.


Když se podíváte po ulicích například Tokia, naskytne se vám zajímavý pohled. Každá žena, dívka, školačka, studentka, maminka, babička... vypadá dobře. Ne, že by byly porcelánové, či latexky, ale jsou upravené. Každá má pěkné a módní oblečení(i babičky!), žádná nemá mastné, či neupravené vlasy. Pověčinou jsou vidět volně rozpuštěné dlouhé vlasy, jemně se vlnící z ramen, nebo drdůlek (ovšem, ty vypadají elegantně ledabyle, ale jsou opravdu propracované!), maminky a pracující ženy se spokojí i s culíkem, nebo sponou, ale opět precizně učesané.

KAŽDÁ žena je nalíčená! Některé jen jemně, aby zakryly nedostatky, nebo podtrhly svou krásu, jiné výrazně, ovšem ne přeplácaně. Když už se vám podaří najít nenalíčenou ženu, tak má velice pěkný a pěstěný obličej, tudíž to nepotřebuje.

Jak se i u nás říká, ruce jsou vyzitka. Proto dobře upravené nehty, jsou velice důležité. Málokdy si kousají nehty (stres je přecijen všude na světě), spousta žen nosí nehty přírodně vypadající pouze s ochranym lakem, ale i tak pěstěné, pěkně zapilované a čisté. Ovšem, všichni známe asijský nailart, je nádherný, a na jeho nositelkách jso k vydění opravdové skvosty.

Když navštívíte Japonsko, tak se vám za dobu pobytu podaří zahlédnout jen velice málo obézních lidí (já to tipuji na 3-4 na týden), ale na druhou stranu, ani nijak moc namakané japonce. Tudíž je zřejmé, že jejich linie tkví ve stravě!
No, ono se není čemu divit, když kus dortu stojí třeba 80 kč, maso se prodává na gram, ovoce párkrát do roka na kousky, a maso na gramy, protože je to drahé. nejlevnější jsou mořské potvory, řasy ryby, rýže, zelenina, brambory, a proto to jsou hlavní denní suroviny. Uzeniny zde prakticky nemají, a to málo je velice drahé. Pijí vodu, nebo čaj. Je pravdou, že mladí lidé peníze za dobroty utratí, ač jsou drahé, ovšem namají naně tak často, jako my.

O tom, že o sebe pečují, protože je urážka vypadat špatně už jsem se zmiňovala, ovšem jestě bych chtěla zmínit, že opravdu dodržují pravidla!
Nedělají přestupky, nekradou, nepředbíhají, chodí všude až děsivě v čas, dbají na etiketu (samozřejmě jsou i šedé ovce). Myslím, že nejznámější je jejich omluvná, a děkující poklona.

Když je japonec nemocný, nosí bílou roušku, aby nikoho nenakazil!

Většina má klasický V telefon a na něm přávěšek, nekdy i skandálně velký, nebo mnoho.

Všude jsou automaty s pitím.

Minimum vandalismu.

Je zde i mnoho stylů, z čehož vyplývá úžasná tolerance, který nám chybí!

Všechno, co jsem napsala, se ale nevztahuje na všechny typy lidí. Nebrala jsem ohled, na pro nás netradyční styly, jako Visual kei, lolita... atd. A vždy je vyjímka. Tento článek byl spáchán dle toho, co jsem zjistila já, ovšem nebudu se prát, pokud má někdo jiný názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama