Confidence (sebevědomí); krok no.1

5. srpna 2011 v 19:02 | Lus |  Sebevědomí<3
Shrbená, nudně oblečená osoba dívajíc se do země. Tichounce odpovídající na nejnutnější dotazy... No, dobře, tak teď jsem to trochu zveličila, ale chci poukázat na nedostatek sebevědomí.

Jakmile s ním někdo problém nemá, je označen za fiflenu, tak co máme dělat?

Dnešní společnost je tvrdá, a každý, kdo chce něčeho dosáhnout, za to musí bojovat, ale proto aby bojoval úspěšně potřebuje spolupráci sebe sama, kterou všek nedostane, pokud si není sebou jistý.

Já sama s tím již nějakou dobu úspěšně bojuji, a přestože jsem si to chtěla nechat pro sebe, tak jsem tuto rubriku udělala doufajíc, že se nad mým úspěchem někdo zamyslí, nebo dokonce použije některou mou radu.


V první chvíli pro mě bylo důležité uvědomit si, proč se vlastně nemám ráda. Zcela se mi to nepovedlo doteď, ale první co mě napadlo bylo:
1. nejsem dost atraktivní
2. chybí mi chytrost
3. nemam vůli
4. nemam cíl

" Nejprve jsem si tedy zašla koupit nádherný sešit s jahůdkama, nadepsala si ho "Confidence and I", a toto si napsala na první stranu jako motivaci."

Tak, když jsem si to ujasnila, co chci, čekalo mě vymyslet první maličký krok.

" Z čehoš doufám vyplinulo, že základem mého plánu jsou maličkaté krůčky, ke kterým se po zvládnutí předešlých přidávají další."

Mé první krůčky zněly (dala jsem si jich více na jednou, ale bylo zřejmé, že je zvládnu, jsou jednoduché a vztahují se k mé neatraktivitě):
1. mít jakkoli upravené nehty, přičemž základ je- zapilované, neokousané, čisté, ochraný lak; postupem týdne jsem začali přidávat nailart na který jsou krásné návrhy například na youtube (http://lusurichan.blog.cz/1108/nailart-no-1)
2. vždy mít dobře upravený obličej (Pro mě to znamenalo: garnierem rollon zamaskovat kruhy pod očima, ke kterým mam sklon, nalíčit řasy, a použít lesk. Když je ráno čas, což je vždy, když budu chtít, aby byl :-), používám i make up, někdy stíny doplněné linkami.)
3. neni důvod nosit vlasy stažené jen do uzlu, je tolik možností! http://lusurichan.blog.cz/1107/ucesy-ktere-ohromi
4. nemám oblečení zrovna dle poslední módy, ale když se snažím, dokáži z těch mých starých kousků zprávnou kombinací vytvořit zázrak (časem vytvořím fota) + ty zprávné boty (Mě k tomu, abych se cítila dobře pomáhají podpatky.)

Takže toto byly mé úkoly, které jsem zvládla asi za týden zařadit do svého života natrvalo, a budilo to ohlasy!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama