Nepropásněte .... prázdniny!!

2. července 2011 v 0:12 | Lus |  Duše
Prázdniny
Konečně jsme se dočkali. Vytoužené a tolik očekávané prázdniny jsou tady. Také jste si naplánovali, co všechno uděláte, na co se podíváte, ale teď jsi vůbec nejste jistí jestli to zvlídnete? Tak bacha na to! Když si dáváme nezplnitelné cíle, nahráváme na smeč depresím z toho, že nezvládáme, a otevíráme dveře strasu. Proto bychom si měli dávat reálné cíle.

Rozhodli jste se, že přes prázdniny zlepšíte svou postavu, ztretíte nějaké to kilo a vymodelujete si svaly? Jen do toho, ale přiznejme si, že 20 kilo nezhubneme, i kdybychom nejedli vůbec a kulturisti z nás také nebudou. Za pouhé dva měsíce nemůžeme změnit úplně vše, tak si dejme alespoň reální cíle a dodržme je! Slibme si, že zhubneme 5-6 kilogramů, takže dejme tomu těch 6 centimetrů. Posílíme ruce a alespoň trochu vycvičíme ten rosol na rukách, na stehnech a bříšku. To už je reálné, ne?

Zařekli jste se, že si najdete druhou polovičku? To je taky zbytečný stres. Spíše si řekněme, že se seznámíme s novými lidmi, a co my víme, třeba budem i něco víc než jen známí od vedle. A přátele se přece vždycky hodí, ne?

Slíbili jste si, že se podíváte na učivo předmětu, které vám nejde, že se naučíte anglicky a vytřete profesorovi zrak? Naplánovali jste si, že se naučíte nový jazyk? Tak to také neni rozumné. Doteď se z tebe matematik nestal, a za tak krátkou dobu taky nebude, ale... kdo řekl, že nikdy nebude? jestli to chceš udělat, tak si vypočítej pál příkládků, to nebude na škodu. Máš povinou četbu? Tak hurá na ní!!

,, Budu pracovat celé prázdniny a vydělám 20 000 kč." Jo, a prázdniny budeš mít kdy? Prázdniny jsou od toho, aby jsi ze sebe schodil školní stres, a to přepínáním se neuděláš. Dle mého názoru je rozumné jeden měsíc pracovat a druhý odpočívat. Nemysli si také, že ti práce spadne do klína. Musíš hledat. To znamená obvolávat, obcházet a obmejlovávat všechny možná místa, ať je to třeba sebevíc nepříjemné a tobě to přijde trapné.

Takže když si to zopakujeme, tak by sis neměl stanovovat nereálné cíle, a to kvůli tobě, ale i kvůli okolí, on ti totiž nikdo nepoděkuje, když budeš ze stresu protivný. Takže, HURÁ NA PRÁZDNINY!
Vaše redaktorka Lus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama